Gofuture.blogwiedzy GoFuture Szkolenia Doradztwo Coaching

Procesy doradcze.

W prowadzonych przez nas procesach doradczych, zdecydowana większość dotyczy w ogólnym tego słowa znaczeniu, braku pozytywnej atmosfery w pracy, która w konsekwencji jest źródłem wielu konfliktów i napięć.

Cytując naszych klientów – atmosfera w mojej firmie jest „gęsta”.

Brak kultury organizacji ZAWSZE przekłada się na brak realizacji założonych celów oraz na zwiększenie fluktuacji.

Niestety. Tak jak jeszcze pokolenie X potrafi przetrwać w takich warunkach to już pokolenia Y i Z mają z tym ogromne trudności. Chcą pracować w firmach, w których się spełniają i ktoś ich docenia oraz potrafi zmotywować do działania.

Najgorsze w tym wszystkim jest to ,że zarówno managerowie jak i podwładni nic z tym nie robią. Chociaż wewnątrz czują rozgoryczenie, to uśmiechają się na siłę. Udają, że nic się nie dzieje.
Tym samym zamiatają problemy pod dywan. Każdy boi się odezwać i wychylić. Nikt nie chce być uznany za malkontenta lub podżegacza. Często sami pracownicy nie rozmawiają o problemach ogólnofirmowych między sobą, bojąc się o brak lojalności z drugiej strony.

Straszna perspektywa!

Zauważyliście jak w programie Kuchenne Rewolucje (świetnie wyreżyserowanym i podkręconym show), zanim Pani M. Gesler przystąpi do działania zawsze „oczyszcza” atmosferę w zespole …….. i oczywiście brudną kuchnię 🙂

Kto jest za to odpowiedzialny? Zawsze właściciel lub manager. To oni kształtują (często nieświadomie) kulturę i atmosferę w firmie, a wpływ na to ma wiele czynników. Będą nimi- KOMUNIKACJA INTERPERSONALNA, empatia, asertywność, ale przede wszystkim wewnętrzna dojrzałość managerska.

Pocieszające jednak jest to, że do tej pory wszystkie prowadzone przez nas procesy zakończyły się sukcesem. Część z nich ciągle jeszcze trwa. Na bieżąco konsultujemy je z naszymi klientami, którzy jeśli mają wątpliwość z podjęciem trudnej decyzji, konsultują ją z nami.

To nie ujma dla managera. To już olbrzymi krok do dojrzałości managerskiej- POPROSIĆ KOGOŚ O POMOC.

Wracając do programu Pani M. Gesler, które restauracje nie odniosły końcowego sukcesu? Tylko te, w których górę wzięły wewnętrzne spory i zwykła ludzka niedojrzałość.

Tak więc zachęcamy wszystkich to kontaktu z firmami doradczymi takimi jak GoFuture.

Wspólnie skonsultujemy problem i zastanowimy się nad skutecznym jego rozwiązaniem. Często wystarczy dobrze zaplanowana i przeprowadzona impreza integracyjna, czasem mentoring, a czasem Coaching. Rozwiązań jest wiele. Najważniejsze jest to, aby po nie w końcu sięgnąć.

Zespół #GoFuture
www.gofuture.pl
biuro@gofuture.pl

Gofuture.blogwiedzy GoFuture Szkolenia Doradztwo Coaching

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *