Gofuture.blogwiedzy GoFuture Szkolenia Doradztwo Coaching

Co ma wspólnego coaching z tenisem?

Tak się składa, że ma i to sporo…

W dzisiejszym rozumieniu samo pojęcie coachingu zawdzięczamy tenisiście Timowi Gallweyowi, który w 1974 r wydał książkę pt.: „Tenis wewnętrzna gra”.

T. Gallwey był przez lata trenerem tenisa. W czasie pracy z zawodnikami zauważył, że skuteczność w grze zależy bardziej od tego co zawodnik myśli, niż od tego jak bardzo ma sprawne mięśnie oraz jaką stosuje technikę gry.
Może w dzisiejszych czasach wyda się to banalne, jednak w latach 70-tych była to szokująca teza.

Od czasu książki Gallwey`a pojawiło się sporo udokumentowanych badań z użyciem nowoczesnej aparatury pomiarowej. Wpływ motywacji psychologicznej na osiągane rezultaty nie dotyczy tylko sportu, lecz całego naszego życia, prywatnego oraz zawodowego. Od sposobu myślenia zależy nie tylko jakość i wielkość sukcesu, lecz przede wszystkim to, czy w ogóle zostanie odniesiony.

Choć Gallwey z zawodu był coachem tenisa, zastosował idee coachingu sportowego w sposób znacznie szerszy, dzięki czemu znalazł zastosowanie powszechne. Zachował jednak aspekt coachingu sportowego: pomoc osobie korzystającej z coachingu w osiągnięciu najlepszej sprawności w sposób nie oceniający.

Zespół #GoFuture
www.coachingolsztyn.pl
coaching@gofuture.pl

Gofuture.blogwiedzy GoFuture Szkolenia Doradztwo Coaching

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *