Nie ma jednego genu lub zestawu genów predysponujących do synestezji.
Badania polegające na obrazowaniu mózgu pokazały, że synesteci mogą mieć nienaturalnie dużą liczbę połączeń neuronalnych.
Badania te są o tyle ważne, że mogą przyczynić się do rozwoju wiedzy nt autyzmu. Brytyjski pisarz Daniel Tammet, epileptyk z zespołem Aspergera, twierdzi, że dla niego każda liczba całkowita do 10 000 ma swój własny unikalny kształt, kolor, fakturę czy wrażenie. W 2014 roku wyrecytował po kolei wszystkie 22 514 cyfry liczby pi po przecinku, pobijając rekord Europy.
Co z tego wynika dla managera? Każdy z nas w odmienny sposób odbiera świat i jego otoczenie, każdy z nas temu samemu wydarzeniu może nadać własną interpretację, różniącą się od interpretacji innych ludzi.
Różna interpretacja może stać się zarzewiem konfliktu. Jeżeli jesteś managerem zapewne dobrze pamiętasz swoją własną irytację i frustrację, kiedy Twoi ludzie nie byli w stanie zrozumieć, wydawałoby się, jakiejś oczywistej rzeczy.
Działa to również w drugą stronę, czyli zapewne Twoi ludzie nieraz myśleli, dlaczego ich nie rozumiesz. Po prostu i Ty i Twoi ludzie możecie w odmienny sposób postrzegać i rozumieć rzeczywistość, a Wasze mózgi w odmienny sposób mogą uzupełniać brakujące informacje.
Zespół #GoFuture
www.gofuture.pl
biuro@gofuture.pl