Gofuture.blogwiedzy GoFuture Szkolenia Doradztwo Coaching

Nie ma jednego genu lub zestawu genów predysponujących do synestezji.

Nie ma jednego genu lub zestawu genów predysponujących do synestezji.

Badania polegające na obrazowaniu mózgu pokazały, że synesteci mogą mieć nienaturalnie dużą liczbę połączeń neuronalnych.

Badania te są o tyle ważne, że mogą przyczynić się do rozwoju wiedzy nt autyzmu. Brytyjski pisarz Daniel Tammet, epileptyk z zespołem Aspergera, twierdzi, że dla niego każda liczba całkowita do 10 000 ma swój własny unikalny kształt, kolor, fakturę czy wrażenie. W 2014 roku wyrecytował po kolei wszystkie 22 514 cyfry liczby pi po przecinku, pobijając rekord Europy.

Co z tego wynika dla managera? Każdy z nas w odmienny sposób odbiera świat i jego otoczenie, każdy z nas temu samemu wydarzeniu może nadać własną interpretację, różniącą się od interpretacji innych ludzi.

Różna interpretacja może stać się zarzewiem konfliktu. Jeżeli jesteś managerem zapewne dobrze pamiętasz swoją własną irytację i frustrację, kiedy Twoi ludzie nie byli w stanie zrozumieć, wydawałoby się, jakiejś oczywistej rzeczy.

Działa to również w drugą stronę, czyli zapewne Twoi ludzie nieraz myśleli, dlaczego ich nie rozumiesz. Po prostu i Ty i Twoi ludzie możecie w odmienny sposób postrzegać i rozumieć rzeczywistość, a Wasze mózgi w odmienny sposób mogą uzupełniać brakujące informacje.

Zespół #GoFuture
www.gofuture.pl
biuro@gofuture.pl

Gofuture.blogwiedzy GoFuture Szkolenia Doradztwo Coaching

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *