Gofuture.blogwiedzy GoFuture Szkolenia Doradztwo Coaching

Twarzą w twarz.

Podczas szkoleń i rozmów z managerami często mamy wrażenie, że zdecydowaną większość spraw załatwiają oni jedynie na drodze mailowej, ewentualnie telefonicznej. Oczywiście w organizacjach rozproszonych, codzienny kontakt fizyczny nie jest możliwy, a każda ważna decyzja musi mieć swoje potwierdzenie na drodze mailowej.

Niemniej jednak mamy poczucie, że w większości przypadków managerowie uciekają od kontaktu “face to face”.

Dlaczego?

Ponieważ tak jest szybciej i wygodniej. Takie podejście jest niestety ogromnym błędem. Chowanie się za biurkiem i odgradzanie mailami ogranicza to, co w relacjach międzyludzkich jest najważniejsze, czyli kontakt fizyczny.

Jeśli chcesz, aby Twoi podwładni rozumieli Twoje emocje i intencje, musisz być blisko nich. Twoje pozytywne nastawienie, empatia bez wątpienia będą się im udzielały.

Warto zatem jak najczęściej wychodzić ze swojego gabinetu po to, aby mieć szanse na pokazanie swoich pozytywnych, autentycznych emocji. Tylko fizyczna obecność pozwoli Ci stać się prawdziwym liderem. Poza teorią dotyczącą neuronów lustrzanych warto podkreślić, że mózg jest organem społecznym. Przebywanie wśród innych, pozytywnie nastawionych ludzi, daje poczucie komfortu i bezpieczeństwa.

Poświęć również maksimum swojego czasu podczas wspólnych wizyt coachingowych w terenie. To zawsze się opłaca.

Zespół #GoFuture
Michał Romanik
Piotr Ptasznik
www.gofuture.pl
biuro@gofuture.pl

Gofuture.blogwiedzy GoFuture Szkolenia Doradztwo Coaching

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *