Gofuture.blogwiedzy GoFuture Szkolenia Doradztwo Coaching

Wynik ankiety dotyczącej wykorzystania narzędzia jakim jest psychometria.

Wyniki ankiety potwierdzają nasze doświadczenia, a dokładnie to, że psychometria jest jeszcze ciągle niewykorzystanym narzędziem. Aż 67% osób nigdy nie miało styczności z psychometrią pomimo tego, że o niej słyszała i wie czym się zajmuje.

Dziwi nas to ponieważ, czy to podczas procesu rekrutacji, czy budowaniu i rozwoju zespołów oraz indywidualnych talentów jest niezastąpiona.

Podczas rekrutacji praktycznie w 100% daje odpowiedź na temat osobowości kandydata. Co z tego, że ma on wymagane kompetencje i umiejętności, skoro brakuje mu np. motywacji, zaangażowania, ma deficyty związane ze współpracą w zespole lub ma tendencje do konfabulacji. Wszystkie wady będzie starał się za wszelką cenę ukryć. Jeśli rekruter trafi na inteligentnego „kameleona”, to praktycznie nie ma szans chyba, że wykorzysta psychometrię. Raport daje również możliwość obiektywnego porównania wszystkich kandydatów.

Podczas budowania i rozwoju zespołów wyobraźcie sobie, że badanie psychometryczne przeprowadzacie na zespole 10 osób i ich przełożonym. System sam generuje raport, który zawiera wszystkie informacje dotyczące między innymi kto może mieć tendencje do wpadania w konflikty, który z członków zespołu może wprowadzać zamieszanie lub demotywować pozostałych. Dostarczy również informacji kto ma cechy przywódcze i w perspektywie czasu może pełnić tą rolę w organizacji.

Podczas rozwoju talentów – dzięki wygenerowanemu raportowi mamy dokładny obraz mocnych i słabych stron pracownika. To pozwala nam w sposób celowany intensywnie pracować nad tymi drugimi i ciągle rozwijać pierwsze.

Bez wątpienia w dzisiejszych czasach, tam gdzie często trzeba podejmować trudne decyzje, a ich brak trafności może skutkować wysokimi kosztami ( kolejne rekrutacje, stagnacja w rozwoju zespołów lub talentów) psychometria jest jedynym i niezastąpionym narzędziem.

Zespół #GoFuture
www.gofuture.pl
biuro@gofuture.pl

Gofuture.blogwiedzy GoFuture Szkolenia Doradztwo Coaching

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *