Gofuture.blogwiedzy GoFuture Szkolenia Doradztwo Coaching

Projektowanie systemów premiowych i bonusowych.

Systemy premiowe i bonusowe są jednym z elementów płacowych, mających na celu zwiększenie zaangażowania i wydajności pracownika, a z pozycji organizacji zwiększenia zysków. Nie ma tu znaczenia wielkość organizacji. Wdrażaliśmy procesy premiowe dla 1-2 handlowców oraz dla 200 osób.

Należy jednak pamiętać, że nie ma jednego uniwersalnego modelu premiowego. Każda organizacja rządzi się swoimi prawami i każdy system powinien być „szyty na miarę”.

To również kwestia działów, w których ma zostać wdrożony: sprzedaż, produkcja, biuro obsługi klienta. Każdy wymaga innego projektu, ale ważne jest to, aby był transparentnym, spójny i uczciwy dla wszystkich pracowników.

W przeciwnym przypadku przyniesie odwrotny skutek.

Według naszych obserwacji (firmy z województwa warmińsko-mazurskiego) na chwilę obecną około 35% organizacji nie posiada systemów premiowo/bonusowych. Tu przyczyna jest zazwyczaj ta sama: ”nigdy nie mieliśmy„ lub „po co mi to potrzebne” ?

W około 30% z nich nie spełnia on swojej roli z różnych przyczyn. Najczęściej są to zbyt wysoko postawione cele, zbyt duża ilość celów, przy których brak realizacji kilku z nich powoduje dyskwalifikację i co najczęściej spotykamy – zbyt skomplikowany system dla pracownika oraz parametry, które są niemierzalne, a które go mogą pozbawić premii w zależności od humoru przełożonego.

Jeśli chcielibyście Państwo wdrożyć system premiowy/bonusowy lub zmodyfikować dotychczas istniejący- zapraszamy do współpracy. Pomożemy również z jego wdrożeniem w Państwa organizacji tak, aby już od pierwszych dni i tygodni zaczął przynosić wymierne efekty.

Ważny jest tu odpowiedni, motywujący przekaz informacji dla pracowników. Znamy sytuacje gdzie pomimo atrakcyjnego systemu premiowego, jego przekaz brzmiał jak kara lub dodatkowe działania poza dotychczasowymi obowiązkami.

Podczas pierwszej bezpłatnej konsultacji zweryfikujemy Państwa potrzeby i zaproponujemy rozwiązania, które będą spójne z Państwa oczekiwaniami i modelami biznesowymi.

Zespół #GoFuture
Kontakt do nas:
www.gofuture.pl 
biuro@gofuture.pl

Gofuture.blogwiedzy GoFuture Szkolenia Doradztwo Coaching

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *