Gofuture.blogwiedzy GoFuture Szkolenia Doradztwo Coaching

Wykorzystanie badań psychometrycznych w procesie rekrutacji oraz w określaniu ścieżki rozwoju pracownika.

Obserwując procesy doradcze możemy śmiało napisać, że badania psychometryczne regularnie i dynamicznie zdobywają zaufanie naszych klientów. W dzisiejszych czasach, błędy w procesach rekrutacyjnych oraz określaniu ścieżek rozwoju pracowników są kosztowne. Nie ma się co dziwić, ponieważ dotyczą jeszcze ciągle wysokich stanowisk managerskich oraz np. specjalistów do spraw sprzedaży.

Wysoki poziom wyszkolenia tzn. ukończenia licznych szkół, kursów, zdobytych certyfikatów jest już normą. Pokolenie Y ciągle chce się rozwijać, wiedząc, że to jedyny sposób na rozwój kariery, a co za tym idzie dobrobyt.

Wyszkolenie to jedno, a drugie to osobowość kandydata. To jak kandydat ubiegający się o posadę zachowuje się na co dzień, tak później będzie zachowywał się jako pracownik.

Tylko jak to zweryfikować? 

Podczas procesu rekrutacji w głowie kandydata do głosu dochodzi nie to, jaki jestem, a jaki powinienem być podczas procesu. Włącza ukryty tryb „KAMELEON”, czyli jak zdobyć sympatię rekrutera. 
I niestety są osoby, którym się to świetnie udaje. To sprawia, że rekruter przestaje myśleć „na zimno”. Wpada w pułapkę. Nie jest w stanie w przeciągu kilkudziesięciu minut oszacować jaką kandydat ma osobowość i czy będzie ona pasowała do charakteru powierzonych obowiązków.

I tu na pomoc przychodzi nauka, czyli TESTY PSYCHOMETRYCZNE. Dzięki nim można określić, jakie zachowania przyczyniają się do osiągania sukcesów w danej roli, a następnie badać dopasowanie każdego z kandydatów do danej roli. System umożliwia interpretację wagi kluczowych aspektów w konkretnej roli. Generuje ranking dopasowania osobowości wybranych osób do pełnienia określonych ról w organizacji. 

Aspektami, które są badane to: wola, energia, uczuciowość, kontrola i emocjonalność– te elementy osobowości nazywane są obecnie Wielką Piątką.

Współczynnik niezawodności przy powtarzaniu badań Facet5 wynosi od 79 – 86%.  

Podobnie sytuacja ma się w przypadku rozwoju pracowników. Badania psychometryczne jasno określają, która należy wybrać drogą oraz jakich form rozwoju użyć aby osiągnąć postawione cele. 

Zapraszamy do kontaktu. Przeprowadzimy testy na wybranej grupie kandydatów, tym samym wykluczymy niebezpieczeństwo zatrudnienia nieodpowiedniej osoby co z reguły jest kosztowne.

Zespół #GoFuture
www.gofuture.pl
biuro@gofuture.pl

GoFuture Szkolenia Doradztwo Coaching

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *