Gofuture.blogwiedzy GoFuture Szkolenia Doradztwo Coaching

Wypalenie zawodowe w pracy managera.

Istnieją sprawy, które po prostu są nieuniknione. Jedną z nich jest wypalenie zawodowe. Piszę tu o roli managera, chociaż bez względu na stanowisko, każdy miewa chwile słabości.

Chcę o tym napisać ponieważ w ostatnim czasie, podczas szkoleń z managerami często spotykamy się z tym problemem. Prowadząc wykłady i warsztaty problem wypalenia „unosi się w powietrzu”. Brak motywacji, ciągłe narzekanie, szukanie dziury w całym i zmęczenie fizyczne to jedne z objawów. Bardzo niepokojące jest to, że ten problem wcale nie dotyka tylko osób z długim stażem. Z naszych obserwacji wynika, że jest to również problem ludzi młodych, z zaledwie kilkuletnim doświadczeniem.

Co jest tego przyczyną? Zapewne powodów jest wiele, jednak najczęściej występującym jest stres, a dokładnie brak umiejętności radzenia sobie z tym stanem.

Nasz sposób na wypalenie zawodowe? Po szkoleniach, w porozumieniu z najbliższymi przełożonymi staramy się dotrzeć do takich osób i zaproponować im kilka sesji coachingowych. Tylko w ten sposób mają oni szanse odkryć na nowo pokłady zaangażowania, determinacji i co najważniejsze – satysfakcji z wykonywanej pracy.

A Wy jak dbacie o swoich pracowników jeśli dostrzeżecie w nich syndromy wypalenia zawodowego?

Zespół #GoFuture
www.gofuture.pl
biuro@gofuture.pl

Gofuture.blogwiedzy GoFuture Szkolenia Doradztwo Coaching

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *